«Порада юриста» стосовно жовтневих змін у Порядку призначення субсидій

Сьогодні «Порада юриста» стосуватиметься жовтневих змін у Порядку призначення субсидій (Постанова КМУ №484 від 21.10.1995 року). Зміни, що набули чинності з 1 травня 2018 року дійсно встановили доволі жорсткі правила в частині призначення житлових субсидій. Тому, Постановою №841 від 17 жовтня 2018 року було зроблено відповідні корективи, які дозволяють оформити субсидію наступним верстам населення:

– особам, які не мають сплачений ЄСВ сумарно за 3 місяці з вини роботодавця (тобто затримка виплати заробітної плати);
– офіційно зареєстрованим безробітним у Державній службі зайнятості (навіть без грошової допомоги по безробіттю);
– сім’ї, які мають безробітних осіб, які мають тяжку хворобу або є алко- наркозалежними, за умови наявності відповідної довідки від лікаря;
– безробітні, що не зареєстровані у Держслужбі зайнятості та які проживають у селі або селищі;
– домогосподарства, в яких один або декілька осіб офіційно працюють за кордоном та сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально.

Що також важливо: прибрано норму, яка зобов’язувала сплачувати повну суму обов’язкового платежу. Тепер отримувачі субсидії мають сплачувати кошти тільки за фактично спожиті комунальні послуги. Додатково було розширено список осіб, які проживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла: громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника; пенсію за вислугу років або досягли пенсійного віку; хто отримує державну допомогу по інвалідності з дитинства. Також було додано, що до сукупного доходу не враховуються суми сплачених аліментів та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

В цілому, зміни до Порядку значно розширили перелік осіб, що мають право на отримання субсидій, тому можна рекомендувати повторно звертатись до органів соціального захисту за отриманням субсидії тим особам, які отримали до цього відмову.